OKUL YAŞAMI

Okulumuz sabah 08.30’da başlayıp 17.00’da sona ermektedir. 08.30’da kahvaltıya başlayan öğrencilerimizin ilk ders zili 09.00’da çalar. 12.20’de öğle arasına çıkan öğrencilerimiz yemekhanede öğlen yemeklerini yedikten sonra öğle arası teneffüsüne çıkarlar. 13.10’da başlayan dersler 16.20’ye kadar sürer. 16.30’daki ikindi kahvaltısının ardından eve dönüş için hazırlıklar yapılır ve 17.00’daservisle giden öğrencilerimiz için servislerimiz hareket eder.

DERS PROGRAMIMIZ

Okulumuzda haftanın 5 günü 8 saat eğitim öğretim verilmektedir. Ders programı eğitim öğretim başlangıcında velilerimize bildirilir.

İlköğretim 1.sınıftan itibaren İngilizce,Almanca , Beden Eğitimi, Görsel Sanatlar,
drama,halkoyunları, Satranç ve Müzik (Piyano) derslerine branş öğretmenleri girmektedir.

Tüm sınıflarımızda bilgisayar destekli akıllı tahta ile dijital içerikli görsel ve işitsel olarak dersler işlenmektedir.

EğİTİM SİSTEMİMİZ

Tam Öğrenme Modeli ile öğrencilerimizin anlatılan konunun tamamını eksiksiz öğrenmesini amaçlıyoruz. Bu modelde ihtiyaçları ve bireysel farklılıkları gidermek için konu pekiştirilir ve bir ünite öğrenilmeden diğer üniteye geçilmez. Öğrenci katılımını sağlamak için grup çalışması, drama benzetim teknikleri gibi teknikler kullanılır. Araştırma projeleri ile öğrencilerin konuyu yaparak ve yaşayarak da öğrenmeleri sağlanır. Böylece konuya ilgi duyan öğrenci günlük hayatında da öğrenmeye devam eder.YABANCI DİL EğİTİMİ

İngilizce ve İspanyolca dil eğitiminde, Türk ve yabancı öğretmenlerimizle yabancı dilde etkin bir biçimde iletişime geçebilmek için hangi bilgi ve becerileri geliştirmeleri gerektiği konusunda anlamlı bir yol gösterme amacı güdülmektedir.İletişim Odaklı İngilizce ve Almanca Dil Eğitimi 
Öğrencilerimize sunduğumuz süreç yalnızca dilbilgisel yeti değil iletişimsel yetinin de kazandırılması sürecidir. Bu nedenle yabancı dilde iletişim kurabilmek için 5 dil yetisini eşzamanlı geliştirmek sistemimiz önceliğinde yer alıyor.

Yazma, Okuduğunu anlama, Duyduğunu anlama, Sözlü anlatım , Karşılıklı konuşma.FİZİKİ KOŞULLAR

Okulumuzda kapalı ve açık bahçelerimiz, spor salonumuz, yemekhanemiz, resim ve müzik atölyelerimiz ile yabancı dil sınıflarımız ile öğrencilerimiz için yaşam alanı oluşturduk.YEMEK

Her ay  velilerimize liste olarak iletilmektedir.

Sabah Kahvaltılarımız; 08.30- 09.50 saatleri arasında açık büfe olarak verilmektedir. Her türlü kahvaltı çeşidimiz bulunmaktadır.(Süt, beyaz peynir, zeytin, kaşar peyniri, tereyağ, bal, reçel, çokokrem,domates, salatalık ayda bir kez salam, sosis vs)

Öğlen Yemeğimiz; 12.20 13.00 saatleri arasındadır. Yemek servisleri okul görevlileri tarafından yapılmaktadır.

İkindi Kahvaltısı; 16.20 – 16.50 saatleri arasındadır. Kahvaltıda kek,kurabiye, turta, browni, muhallebi gibi tatlı yiyecekler ya da poğaça, börek, açma gibi tuzlu yiyecekler ve içecek verilmektedir.

REHBERLİK

Öğrenci oryantasyon çalışmaları

Her çocuğa özel gelişim dosyası

Problem çözme, farklı düşünme ve yaratıcılığı geliştirici ek çalışmalar

Belirli gün ve saatler arasında velilerle ve çocuklarıyla ilgili özel görüşmeler yapılır.

Velilere yönelik; oryantasyon, etkili iletişim, davranış yerleştirme stratejileri, alt ıslatma, kekemelik, kardeş kıskançlığı, yalan söyleme gibi konularda sunumlar yapılmakta ve ailelere destek olunmaktadır.

Dikkat testi, zekâ yaşı testi, kişilik testi, çoklu zekâ testi uygulanmaktadır.GEZİLER VE ETKİNLİKLER

Öğrencilerimizin yaş gruplarına göre eğitim programlarına uygun geziler düzenlenmektedir. Yapılması planlanan gezilerimiz izin kağıtları ile velilerimize ulaştırılır. Gezilerimiz ücrete tabidir. Gezi ücretleri mekan giriş + servis bedeli olarak belirlenmektedir. Öğrencimizin geziye katılabilmesi için izin kâğıdının imzalanıp okula teslim edilmesi gerekmektedir.

KULÜPLERİMİZ

Öğrencilerimizin kendi ilgi ve becerilerini fark etmeleri, çeşitli aktiviteleri tanımaları ve grup bilincini yaşamaları amacıyla sosyal kulüpler oluşturulmuştur. Öğrencilerimize tüm kulüplerde görev alabilme imkânı tanınmaktadır.

Spor Kulübü

Spor faaliyetlerinde bulunmak, takım ruhunu, paylaşmayı, dayanışmayı öğrenmeleri ve bu değerleri özümseyerek hayatlarında uygulamayı hedeflemektedir. Kulübümüzde voleybol, basketbol, jimnastik alanlarında eğitim verilmektedir.

Müzik Kulübü

Müzik kulübü, öğrencilerin duygusal, duyuşsal, ritimsel, zihinsel gelişimlerine yardımcı olurken el kaslarının kullanılmasında da yaş seviyesinin üstünde bir olgunluğa erişmesi sağlar. Bireysel özellikleri ve yetenekleri ön plana çıkan öğrencilerin dinleme, paylaşma duygularını en üst seviyede hissetmesine, yaşamasına ve müzikal bir kulak gelişimine katkı sağlanır. Müzik kulübünde öğrencilerimize piyano eğitimi verilecektir.


Görsel Sanatlar Kulübü

Bu kulübün temel amacı, doğal becerileri geliştirerek yaratıcı etkinliklere dönüştürmektir. Öğrenciler hayalettiklerini somut bir biçimde ifade etmeyi öğrenirler. Düşüncenin ve hayal gücünün gelişimiyle el kaslarının kullanımı arasında paralellik vardır. Bu açıdan resim ve görsel sanatlar kulübü öğrencilerin hem zihinsel hem de bedensel gelişimine katkıda bulunur.

Bilişim Kulübü

Bu kulüp öğrencileri bilgi teknolojilerinde yetkin kılmayı amaçlar. Bilgisayar okuryazarlıklarını geliştirerek bilgisayar ve bilişim kavramlarının temellerini öğrenmelerini sağlar. Öğrencilerin bilinçli birer bilgisayar kullanıcısı olmaları hedeflenir.

Satranç Kulübü

Bu kulüp, satrancın sanatsal yanını önplana çıkararak öğrencinin iyiye, güzele ve doğruya yönelmesini, düşünce disiplinini geliştirmesini sağlar. Öğrenciler, stratejik düşünme, sabırlı olma, planlı hareket etme, kurallara uyma, dostça kaybetmeyi, kaybetmeyi kabullenmeyi, kazananı kutlamayı öğrenir.

Yabancı Dil Kulübü

Öğrencilerin öğrendikleri İngilizce ve İspanyolcayı toplum önünde kullanabilme yetilerini geliştirebilmek ve sosyalleşmek için çeşitli çalışmalar yaparlar. Kısa hikâyeler okuyup, kısa filmler izlerler, oyunlar oynarlar. İngiliz ve İspanyol kültürleri hakkında bilgi sahibi olurlar.

VELİ TOPLANTILARI

Yılda iki kez gerçekleştirilen veli toplantılarımız için toplantı gün ve saati velilerimize bildirilir.

Genel toplantılar dışında okul müdürü ve rehberlik öğretmeni ile görüşmek isteyen velilerimiz randevu alabilmektedirler.
Sınıf öğretmeni ve branş öğretmenleri ile görüşmek isteyen velilerimiz için veli görüşme saatleri belirlenir. Bu saatler içinde veli-öğretmen görüşmeleri daha sağlıklı bir şekilde yürütülür ve eğitim programının aksamaması hedeflenir. Bu durum diğer öğrencilerin zamanından çalınmaması açısından da önem taşımaktadır.

KURALLARIMIZ

Okulumuza öğrenciler 08.00’dan itibaren gelebilirler. Öğrenci servis ile gitmiyorsa okuldan alınma saati en geç 18.00 olmalıdır. Özel durumlar olmadığı takdirde tüm velilerimizin giriş-çıkış saatlerine özen göstermesi, eğitimin aksamaması için öğrenciyi okula geç getirmemeleri veya dersi bölerek öğrenciyi almamaları özellikle önerilmektedir. Öğrencinin okuldan alınmasında sorumlu kişinin değişmesi halinde öğrenciyi alacak kişinin idareye bildirilmesi gerekmektedir. Aksi halde öğrenci teslim edilmez.

KILIK KIYAFET

Okul kıyafetlerini velilerimiz ücreti karşılığında okuldan teslim almaktadırlar. Kıyafetlerin iç kısmına kaybolma ve karışmaya karşı öğrencinin adının ve soyadının işlenmesi gerekmektedir. Öğrencilerin dolabına bırakılmak üzere yedek kıyafet istenir. Yedeklerin kullanılıp eve gönderilmesi durumunda, ertesi gününde okuldaki yedek kıyafet eksiğinin tamamlanması önemlidir. Hijyeni tamamlayabilmek için öğrencinin dolabında ıslak mendil bulundurması önemlidir.


  • SANAL TUR

  • VELİ GÖRÜŞLERİ

  • BASINDA BİZ